Luksusowe hotele w Marbelli

Luksusowe hotele w Marbelli

Czy wiesz, z czego słynie Costa del Sol? To wymarzone miejsce na spędzenie wakacji i całego życia! Wiedzą o tym turyści z całego świata oraz inwestorzy, którzy kupują w Marbelli i okolicy luksusowe wille, apartamenty i działki budowlane, najpiękniejsze w Hiszpanii!

Książęca inwestycja – Hotel Marbella Club

Marbella z niewielkiej miejscowości przekształciła się w kurort w połowie XX wieku. Jako pierwszy zainwestował tutaj książę Alfonso de Hohenlohe-Langenburg, kupując ziemię pod budowlę luksusowych hoteli. Już w 1954 roku otwarto hotel Marbella Club, mieszący się przy Golden Mile. Książę wiedział jak zareklamować swoją inwestycję. Zaprosił do Marbelli osobistości z całej Europy. Wakacje spędzali tutaj chociażby Maria Callas czy Aristotelis Onasis. Tak zaczęła się moda na Marbellę, która trwa do dziś.

Golden Mile – sposób na kurort 

Tutaj wszystko się zaczęło. Przy Golden Mile wzniesiono dwa najważniejsze hotele: Marbella Club oraz Puente Romano, które pomogły stworzyć oraz rozwinąć status Marbelli jako luksusowego kurortu. Golden Mile to jedna z najpiękniejszych alei w Hiszpanii. Wzdłuż niej stoją zachwycające pałace, rezydencje oraz hotele. Droga ciągnie się od Plaza Bocanegra do Río Verde (niedaleko Puerto Banus). Kiedyś była to główna trasa wzdłuż wybrzeża, która przebiegała tędy już za czasów rzymskich – była wtedy częścią drogi z Rzymu do Kadyksu, a pozostałością po niej jest most Puente Romano.

Hotel Puente Romano

Książę Alfonso de Hohenlohe nadal miał pomysły na inwestycje w Marbelli. Chciał przy pozostałościach Puento Romano wznieść kolejny luksusowy hotel. Mouaffak Al Midani, jeden z częstych gości hotelu Marbella Club, bardzo zainteresował się książęcym pomysłem. Po wielu negocjacjach udało mu się nabyć działkę, by w 1979 roku dokonać uroczystego otwarcia Hotelu Puente Romano.

Dziś, po ponad 40 latach nadal jest to hotel luksusowy, spełniający wymagania gości ceniących najwyższy standard. Znajdujący się w samym środku kompleksu odrestaurowany most z czasów rzymskich nadaje hotelowi niezwykłej aury. Podobnie jest w luksusowych wnętrzach hotelu, zaprojektowanych przez znanego brytyjskiego architekta Andrew Martina. Komfortowe warunki w połączeniu z rewelacyjnymi widokami z hotelowych okien sprawiają, że chce się w Marbelli zostać na zawsze.

Hotel Puente Romano, doceniany jest nie tylko przez odwiedzających go gości, lecz również przez luksusowe i rozpoznawalne na całym świecie marki hotelowe. Potwierdzeniem jego pozycji oraz istotnego znaczenia dla bazy hotelowej na Costa del Sol jest fakt, że kilka lat temu, część hotelu została zaaranżowana na potrzeby sieci Nobu Hotel, założonej przez Nobu Matsuhisa, Meir Treper oraz Roberta de Niro.

Czarowi tego andaluzyjskiego miasta uległo już wielu miliarderów i celebrytów, którzy zdecydowali się uczynić z Marbelli swój dom. Antonio Banderas ma tutaj swoją willę, winnicę i restaurację. A grono mieszkańców Marbelli z pierwszy stron gazet uzupełnia m.in. Novak Djokovic!

Nowe projekty

O wysokiej atrakcyjności Marbelli, zarówno pod kątem inwestycyjnym, jak i turystycznym świadczą planowane i realizowane projekty deweloperskie. Według udostępnionych danych, tylko w regionie Marbelli i Estepony w planach oraz w trakcie realizacji jest 19 kompleksów o różnym standardzie, które znacznie zwiększą bazę noclegową w tej części Costa del Sol.

Już teraz turyści przyjeżdżający na Costa del Sol mają możliwość wynajęcia luksusowej willi czy apartamentu bądź skorzystania z oferty doskonałych hoteli takich jak wspomniane Puente Romano i Marbella Club – będące hotelowymi ikonami regionu, a także luksusowych Don Pepe, Los Monteros czy Ikos Hotel. A to jeszcze nie wszystko! Wkrótce portfolio prestiżowych kompleksów hotelowych w Marbelli powiększy się o placówki rozpoznawalnych na całym świecie marek hotelowych takich jak Four Seasons Hotel oraz Starwood „W” Hotel and Resort.

Luksusowe hotele nie tylko przyciągają do Marbelli kolejnych gości, ale także są oznaką prestiżu okolicy i podnoszą wartość nieruchomości. Willa bądź apartament w pobliżu Puente Romano czy z widokiem na Marbella Club to pewna inwestycja, która procentować będzie przez lata.

Do Marbelli, ze względu na jej mikroklimat i urok, zjeżdżają politycy, artyści oraz śmietanka towarzyska z całego świata. To miasto stworzono z myślą o luksusowym życiu i wypoczynku, które przyciągają klientów premium. W marinie w Puerto Banus cumują najdroższe jachty należące do miliarderów, w butikach znanych projektantów spotkać można aktorów światowej sławy, a na polach golfowych i kortach tenisowych trenują medaliści obu dyscyplin. Pogoda, klimat, atrakcje, bliskość międzynarodowego lotniska w Maladze – te aspekty sprawiają, że kurort tętni życiem przez cały rok.

Udostępnij...
Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Czytaj dalej...

Cechy

Regiony

Kliknij i zaznacz regiony na mapie.​

Rodzaje