Rzeźby Salvadora Dali w Marbelli!

Rzeźby Salvadora Dali w Marbelli!

Marbella oferuje mieszkańcom i turystom wiele atrakcji: możemy spędzić dzień w Beach Clubie, na jachcie, na polu golfowym lub w luksusowych butikach znanych projektantów w Puerto Banus. Warto odwiedzić też niezwykłą wystawę w przestrzeni miasta – oryginalne rzeźby Salvadora Dali na Avenida del Mar.

Aleja prowadząca do morza

Avenida del Mar, jedna z najbardziej znanych ulic Marbelli, łączy starówkę z promenadą przylegającą do nabrzeża. Wzdłuż deptaka ciągną się klimatyczne restauracje i kawiarnie, fontanny oraz dające cień altanki. Marbella jest luksusowym miastem łączącym w sobie różnorodności, rozrywkę i odpoczynek dla każdego. Dlatego tak wielu poszukuje tutaj nieruchomości na sprzedaż, chcąc jak najczęściej bywać w Hiszpanii.

Nosorożec w koronkach wita w Puerto Banus

„Nosorożec ubrany w koronki” autorstwa Salvadora Dali jest rzeźbą najmocniej kojarzoną z Marbellą, która wita wjeżdżających do Puerto Banus – luksusowej dzielnicy Marbelli, będącej obiektem pożądania osób poszukujących apartamentów na sprzedaż lub wynajem w tej części Hiszpanii. To odlana z brązu, trzytonowa kompozycja, ukazująca nosorożca i dwie powiększone muszle jeżowców, zdobiąca Marbellę od 2004 r. Sama rzeźba powstała w 1956 r., gdy Dali pracował nad swoim surrealistycznym filmem „The Prodigious Adventure of the Lacemaker and the Rhinoceros” (Cudowna przygoda koronczarki i nosorożca).

Galeria rzeźb

Spacerując deptakiem między palmami, podziwiać można wykonane z brązu inne rzeźby mistrza. W tej niezwykłej galerii w przestrzeni miejskiej, zobaczymy łącznie pięć dzieł Dalego oraz dwie prace Eduarda Soriano.

W Avenida del Mar, znajdziemy rzeźbę ukazującą Perseusza ścinającego głowę Meduzy. Kolejne dwa posągi są dziełami stworzonymi na cześć żony artysty. Pierwszy z nich nosi tytuł „Gala Gradiva” i przedstawia kobiecą postać ubraną w długą suknię i ustawioną w pozie tanecznej, z rozpostartymi ramionami, zaś drugi prezentuje Galę patrzącą przez okno. Pozostałe dzieła Dalego, które możemy podziwiać w Marbelli to posągi boga Merkurego oraz rzymskiego cesarza Trajana na koniu – „Trajano a Caballo”.

Na szczycie schodów do Paseo Maritimo stoi praca autorstwa Eduardo Soriano. Jest to rzeźba będąca hołdem złożonym wolności słowa, czego potwierdzeniem są cytaty z Seneki i Soriano widoczne na cokole: „Wolność nie umiera, rodzi się i codziennie śpi” oraz „Nie ma tak wąskiego miejsca, w którym nie możesz wznieść swojej myśli do nieba”.

Muzeum Bonsai i Pomarańczowy Plac

W przylegającym do Avenida del Mar Parku Alameda zobaczyć można zabytkową fontannę z 1792 roku i ogród botaniczny. Marbella to niezwykłe miasto, zaskakujące czymś na każdym kroku – pięknym widokiem na Puente Romano (most z czasów rzymskich), drzewkami pomarańczowymi na placu przy domu burmistrza czy muzeum drzewek Bonsai. Szukając nieruchomości w Hiszpanii, w które warto zainwestować, najlepiej zacząć właśnie od Marbelli – miasta stworzonego z myślą o luksusie.

Udostępnij...
Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Cechy

Regiony

Kliknij i zaznacz regiony na mapie.​

Rodzaje