Górska wycieczka: La Concha

Górska wycieczka: La Concha

La Concha, czyli muszla – góra majestatycznie wznosząca się nad Marbellą, zapewniająca jej specyficzny, przyjazny mikroklimat. Ze szczytu podziwiać możemy Marbellę, morze i wybrzeże Afryki. Tutaj także zobaczysz jak wygląda jesień w hiszpańskich górach!

Marbella to baza wypadowa wielu niezapomnianych wycieczek – w góry Sierra Nevada, do El Chorro czy do wąwozu El Caminito del Rey (Ścieżka króla). Na Costa del Sol nie da się nudzić, dlatego tak wiele osób zakochuje się w Marbelli i poszukuje nieruchomości na sprzedaż właśnie w tej części Hiszpanii. A jest w czym wybierać: luksusowe apartamenty na zboczu góry czy domy przy plaży.

Mikroklimat w Marbelli

La Concha chroni miasto przed gwałtowną zmianą pogody. To dzięki niej mieszkańcy Marbelli cieszą się specyficznym mikroklimatem, pomagającym w leczeniu wielu chorób. Patrząc na majestatyczną górę od strony wybrzeża, możemy nie zdawać sobie sprawy, że ciągnie się za nią całe pasmo górskie – Sierra Blanca.

Przepiękne widoki

La Concha (1215 m n.p.m.) należy do pasma Sierra Blanca, nazywanego tak z powodu białych wapiennych zboczy, skąpo porośniętych roślinnością. Wytrawni piechurzy mogą zdobyć szczyt La Conchy w zaledwie 2-3 h. Charakterystyka tego szczytu oraz terenu wokół Marbelli sprawia, że podczas wspinaczki mamy możliwość podziwiania widoku na morze oraz na zielone doliny i pasma górskie, ciągnące się w głąb lądu. W październiku doświadczyć można w górach jesiennej aury – nieznanej w wiecznie zielonej Marbelli. Na przełomie października i listopada zbiera się tutaj jadalne kasztany! Nie polecamy jednak wspinaczki na La Conchę latem, gdyż panujący na Costa del Sol klimat sprawia, że jest na to zwyczajnie za gorąco.  

Schronisko Refugio de Juanar

Jeden ze szlaków wiodących na La Conchę zaczyna się przy schronisku Refugio de Juanar, położonym między Marbellą a Ojén, w którym Charles de Gaulle pisał część swoich wspomnień. Warto wybrać się do tutejszej restauracji, gdzie w okresie polowań serwuje się doskonałą dziczyznę, np. jelenia w kasztanach.

Ruszamy w drogę!

Szlak jest dobrze oznakowany, ścieżka biegnie przez dolinę w kierunku szczytu Cruz de Juanar, potem raz po raz pnie się w górę i opada w dół, warto więc zabrać ze sobą kije trekkingowe. Wspinając się należy zachować dużą ostrożność, ponieważ na trasie mogą nas zaskoczyć silne wiatry czy ostre skaliste podejścia – na przykład podczas drogi w kierunku klifu El Salto del Lobo (Wilczy Skok). Czekają nas trudniejsze fragmenty i podejścia z łańcuchami, dlatego przydatne będzie górskie doświadczenie. Jeśli nie mamy wprawy we wspinaczce, to o wiele lepszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie wynajęcie przewodnika bądź udział w zorganizowanej wycieczce grupowej.

Trudy wspinaczki zdecydowanie wynagradzają zapierające dech w piersi widoki: Costa del Sol na południu, Gibraltar i Tarifa na południowym zachodzie oraz jeśli pogoda sprzyja – wybrzeża Afryki. W czasie wędrówki podziwiać można różnorodną roślinność, paprocie, drzewa oliwne, wiśnie, sosny i jodły czy kasztanowce.

Znajdź coś dla siebie w Marbelli 

Zapraszamy do Andaluzji w poszukiwaniu odpoczynku, pięknej pogody, nowego sposobu na życie czy luksusowego domu w Hiszpanii. Marbella to miejsce niezwykłe, położone między morzem a górami, przyciągające szerokim wachlarzem różnorodnych atrakcji. Jest to zarówno luksusowy kurort, zabytkowe miasto, ale też piaszczyste plaże, marina, wille z basenami, z widokiem na morze czy piękne apartamenty w Puerto Banus. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie: górskie szlaki, pola golfowe czynne cały rok, winnice, restauracje, targi z lokalnymi wyrobami, butiki znanych projektantów czy atrakcje dla dzieci.

Zob. https://www.malaga.es/en/turismo/naturaleza/lis_cd-7813/concha-marbella-rincon-singular

Udostępnij...
Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Cechy

Regiony

Kliknij i zaznacz regiony na mapie.​

Rodzaje