Poznaj atrakcje dla dzieci na Costa del Sol!

Poznaj atrakcje dla dzieci na Costa del Sol!

Delfiny, tygrysy, kraina motyli, baśniowy zamek, wycieczki katamaranem – na Costa del Sol nie da się nudzić! Gdy już wynajmiemy bądź znajdziemy dom na sprzedaż w Marbelli zastanawiamy się często: gdzie się wybrać z dziećmi? Oto lista sprawdzonych miejsc – Wasze pociechy będą zachwycone wakacjami w Hiszpanii!

Kraina motyli

Zaledwie 20 min. drogi od Malagi, zobaczyć można krainę motyli – Mariposario de Benalmádena. Nasze oczy ucieszy widok ponad 1500 gatunków motyli z całego świata, latających w pięknej scenerii. We wnętrzu wzorowanym na tajską świątynię – pełną tropikalnych roślin, kwitnących kwiatów i wodospadów – podziwiać można te niezwykłe owady. Motyle żywią się nektarem konkretnych roślin, stąd tak wiele tropikalnych, kolorowych, pięknych kwiatów! Na miejscu mamy również możliwość obserwować fazy rozwoju motyli oraz dowiedzieć się więcej na temat całego procesu. Na farmie mieszkają także inne zwierzęta takie jak chrząszcze (pomagające walczyć ze szkodnikami), tropikalne ptaki, żółwie, ryby czy kangur.

To nie jedyna atrakcja w Benalmádenie, poniżej polecamy również oceanaria, podróż kolejką linową czy niezwykły zamek wyglądający jak z bajki.

Zwierzęta świata

Miłośnicy zwierząt docenią Bioparc we Fuengiroli, niewielkie i zadbane zoo. Na wybiegach, odtwarzających naturalne warunki, zobaczymy z bliska goryla, orangutana, tygrysy bengalskie czy warana z Komodo. Warto przyjechać także na interaktywne pokazy lemurów i ptaków. Do zoo wybrać się można nawet z najmłodszymi pociechami. Na miejscu czynna jest kawiarnia i plac zabaw.

W rezerwacie ekologicznym w Ojén zobaczyć można jelenie, muflony i kozice górskie w naturalnym środowisku. Rezerwat znajduje się w lesie, zaledwie 10 min. drogi od Marbelli. W ofercie znajdziemy wycieczki samochodowe po rezerwacie czy spotkania ze zwierzętami.   

Spragnionym wrażeń polecamy Selwo Aventura w okolicach Estepony, gdzie poczuć się można jak na afrykańskim safari. VIP Obama Tour to zwiedzanie indywidualne z przewodnikiem, podczas którego można karmić zwierzęta! Selwo Aventura to atrakcja raczej dla starszych dzieci. Teren jest bardzo duży i warto zarezerwować sobie prawie cały dzień na wycieczkę. Na miejscu czynna jest restauracja, można także zarezerwować nocleg w domkach, wybudowanych na wzór afrykańskich wiosek.

Oceanaria

Jeśli chcemy pokazać dzieciom zwierzęta zamieszkujące morskie głębiny, wybierzmy się do Selwo Marina w Benalmádenie. Tutaj oglądać można m.in. delfiny i pingwiny oraz wiele innych gatunków zamieszkujących morza. Warto zapoznać się z planem atrakcji, aby trafić na pokazy karmienia pingwinów, delfinów i lwów morskich. Niektóre pokazy w sezonie zaczynają się o 22.00.

W porcie w Benalmádenie mieści się niezwykłe oceanarium Sea Life. To jedna z ulubionych atrakcji dzieci w Andaluzji. Z bliska oglądać można rekiny, żółwie, ryby, meduzy i innych mieszkańców morskich głębin. Zwiedzanie oceanarium połączyć można ze zwiedzaniem zoo Bioparc oraz z dwugodzinną wycieczką katamaranem – aby móc podziwiać delfiny na wolności.

Zamek jak z bajki

W Benalmádenie jest wiele niezwykłych atrakcji dla dzieci i dla poszukiwaczy najlepszych widoków do robienia zdjęć na Instargrama! Jednym z nich jest zamek-pomnik, El Castillo Monumento Colomares o konstrukcji jak z bajki czy ze snów. To budowla fantazyjnie łącząca ze sobą wiele elementów i styli: smukłe wieżyczki z kamiennymi dekoracjami przypominającymi koronki, fantazyjne baszty, witraże w oknach. W środku kryje się najmniejszy kościół świata (o powierzchni mniejszej niż 2 m2!). W to wszystko “wtopione” zostały trzy rzeźby-statki, którymi Krzysztof Kolumb wyruszył na poszukiwanie Ameryki: Niña, Pinta i Santa María. Co ciekawe, prawie całą załogę towarzyszącą Kolumbowi (96 osób) stanowili Andaluzyjczycy.

Zamek-pomnik wybudowany został przez zaledwie trzy osoby: dr. Estebana Martína i dwóch murarzy w latach 1987-1994. W El Castillo Monumento Colomares odbywają się koncerty, przedstawienia teatralne, imprezy taneczne, jarmarki, prezentacje książek i konferencje.

Baseny i parki linowe

Polecamy park wodny w Torremolinos – 30 min. drogi od Marbelli , gdzie znajdziemy atrakcje dla całej rodziny: baseny dla najmłodszych, duże jacuzzi, twister, fale o wysokości ponad 1 metra w basenie o powierzchni 1440 m2 oraz zjeżdżalnie, w tym najwyższą w Europie (22 metry)!  

W lecie warto wybrać się całą rodziną do Parque Aguatico w Mijas, gdzie korzystać można z wielu atrakcji, basenu z falami, rzeki, zjeżdżalni, basenu dla najmłodszych czy jacuzzi. Na miejsce dojedziemy z Marbelli w 25 min.

Spragnionym wrażeń polecamy także wycieczkę do parku linowego Aventura Amazonia, który znajduje się zaledwie 10 min. od Marbelli, 500 m od plaży. Park oferuje wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych: sześć torów przygodowych, MiniKids, Kids, Explorador, Jungla, Aventura y Deportivo oraz Monkey Jump, spektakularny skok z wysokości 12 m! 

Kolejka linowa

Miłośnikom kolejek linowych i pięknych widoków polecamy przejazd Teleferico Benalmadena. Wagoniki jadą na górę Calamorro, na wysokość 796 m n.p.m. Wycieczka trwa ok. 15 min. Na górze przy dobrej widoczności dostrzegalne są ośnieżone szczyty Sierra Nevada, a także Gibraltar czy Maroko. Na Calamorro wciąż żywa jest tradycja sokolnictwa. W czasie pokazów oglądać można sokoły szybujące po niebie i siadające na rękach sokolników. Warto zobaczyć tutaj także ptaki drapieżne i ich potomstwo.

Sale zabaw  

W czasie robienia zakupów w centrach handlowych maluchy mogą bawić się w licznych salach zabaw. Istnieje także możliwość rezerwacji wycieczki na segway’u. We wszystkich tych miejscach istnieje możliwość organizacji przyjęcia urodzinowego dla dziecka.

Polecamy sale zabawę Kids Kingdom w Cancelada, wejściówka na cały dzień to koszt w zależności od wieku dziecka 5 € lub 10 € powyżej 3. roku życia.

Bilety łączone

Jeśli chcemy zobaczyć kilka atrakcji, możemy zdecydować się na zakup karnetu, na przykład SelwoPack. W ramach jednego biletu zobaczymy: Selwo Aventura, Selwo Marina oraz wjedziemy kolejką Benalmádena (koszt od 38,90 € za osobę, 40% zniżki na bilety do trzech parków). Bilet łączony do Sea Life i Bioparcu, ważny przez 15 dni od momentu zakupu, kosztuje od 25,00 €.

Marbella to kwintesencja tego, co w Hiszpanii najpiękniejsze: piaszczystych plaż, pięknych marin, zabytkowych uliczek starego miasta i nowoczesnych osiedli. To okolica pełna atrakcji dla całej rodziny. To kolejny argument na tak, jeśli zastanawiamy się nad wynajmem czy kupnem domu w tej części Hiszpanii. W naszej ofercie znajdą Państwo wiele propozycji domów w Hiszpanii na Costa del Sol: nowoczesne nieruchomości blisko plaży, apartamenty w centrum miasta czy wille w spokojnej dzielnicy.

Udostępnij...
Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

3 miesiące

Tyle czasu zostało na skorzystanie z ulgi podatkowej na zakup nieruchomości w Andaluzji!

Do 31.12.2021 r. kup dom
w Hiszpanii taniej!

Cechy

Regiony

Kliknij i zaznacz regiony na mapie.​

Rodzaje