Murowana inwestycja – rynek nieruchomości w Marbelli

Murowana inwestycja – rynek nieruchomości w Marbelli

Pandemia Covid-19 zmieniła nasze potrzeby – teraz chcemy inaczej mieszkać, żyć, spędzać czas. Szukamy w Hiszpanii nie tylko pięknej pogody, przyjaznego klimatu, ale także przestronnych domów, dobrych projektów architektonicznych, nowoczesnego designu i ekologicznych rozwiązań.

Nieoczekiwany boom

Chyba nikt w branży nie spodziewał się takiego wzrostu zainteresowania luksusowymi nieruchomościami na sprzedaż w Hiszpanii i to w czasie ograniczonych możliwości podróżowania. Jednak pandemia zupełnie zmieniła świat, zamykając nas na długie miesiące w domach. Wiele osób, dotychczas pracujących w biurach w metropoliach na całym świecie, od ponad roku pracuje zdalnie lub w systemie hybrydowym. Pierwszym powodem poszukiwań luksusowych nieruchomości w dogodnej lokalizacji, w ciepłym klimacie, jest więc tęsknota za przestrzenią; drugim – możliwość, jaką daje praca zdalna. Gdy pracować możemy z każdego miejsca na świecie, nasz dom także może stać na dowolnym kontynencie. Wielkim zainteresowaniem cieszą się więc nowoczesne osiedla wtopione we wzgórza, z których rozciąga się panoramiczny widok na Marbellę i na morze; ale także chociażby lofty w Maladze.

Domowe biuro na innym kontynencie

Pragniemy przestrzeni, kontaktu z naturą, ale też staramy się jak najlepiej wykorzystać wolny czas, odrywając się od pracy zdalnej, która często stapia się z naszym życiem prywatnym. Stąd tak zaskakująco wysoki napływ nowych klientów do Marbelli, m.in. managerów wysokiego szczebla z USA, którzy szukają tu willi z ogrodem, z basenem oraz widokiem na morze czy na Sierra Nevada. Domów poszukują tu także millenialsi. Luksus jest w cenie, stąd popyt na coraz piękniej zaprojektowane, wyposażone w wysokim standardzie, ale też przyjazne środowisku wille.

Rok 2021 to doskonały czas dla samej Marbelli, która pod względem inwestycyjnym „rozwinęła skrzydła”, wykorzystuje w pełni swój potencjał najbardziej luksusowego kurortu w tej części Europy. Od lat to miasto, stworzone z myślą o luksusie, to tak samo dobry adres jak Saint-Tropez czy Monako. Jeszcze nigdy jednak nie było tutaj aż tak dużego wyboru nieruchomości, uważanych za najpiękniejsze domy w Hiszpanii. Turystów przyciągają tutaj także nowe hotele, kojarzone z najwyższą jakością usług i ekskluzywnością.

Marbella, czyli kwintesencja luksusu

Marbella zmieniła się w połowie XX wieku z wioski rybackiej w luksusowy kurort obfitujący w liczne domy, rezydencje i hotele. Panuje tutaj specyficzny mikroklimat dzięki osłaniającej przed zimnym powietrzem górze La Concha. Miasto położone jest między pasmem Sierra Nevada a morzem: naliczyć tu można ponad 27 plaż, mających łącznie 25 km! Marbella pełna jest atrakcji, sezon tutaj trwa cały rok: funkcjonują renomowane kluby golfowe, korty tenisowe, ośrodki jazdy konnej. Dziecko zapisać można do hiszpańskiej lub brytyjskiej szkoły, gdzie poziom edukacji jest bardzo wysoki. W restauracjach warto zobaczyć niezwykłe, pełne emocji pokazy prawdziwego flamenco. W Puerto Banús cumują najdroższe jachty świata, tutaj tętni życie nocne. To wszystko przyciąga kolejnych inwestorów – prześcigają się w zakupach najpiękniejszych luksusowych domów i apartamentów w Marbelli. 

Murowana inwestycja

Inwestycja w nieruchomości jest także coraz bardziej popularna w niepewnych czasach, chociażby w obliczu zagrożenia inflacją. Zakup taki postrzegany jest jako „bezpieczny”. W Hiszpanii w ostatnich latach korzystne były także zniżki podatków i bardzo niskie oprocentowanie kredytów hipotecznych. Podjęciu decyzji o inwestycji sprzyja także obniżenie podatków od zakupu nieruchomości, obowiązujące w Andaluzji już tylko do końca 2021 roku.

Ostatni rok był wyjątkowy: teraz, mając zaufanie do agenta, można kupić dom w Hiszpanii, oglądając go przez FaceTime. Agent wybiera najlepsze oferty, dopasowane do wymagań kupującego i przedstawia najlepsze, także pod względem inwestycyjnym. Świetnie sprzedają się nie tylko domy kosztujące ok. 4 mln euro, ale także posiadłości warte ponad 10 mln euro. Jak pisze Christopher Clover, autor Marbella Property Market Report 2021, sprzedaż nieruchomości w Marbelli wzrosła w pierwszym kwartale 2021 roku aż o 22% w stosunku do tego samego czasu w 2020 roku. Przewiduje się, że ta tendencja utrzyma się, także ze względu na nowo powstające inwestycje, spełniające nawet najwyższe wymagania, takie jak Four Seasons, Acciona Estrella del Mar czy osiedle willowe La Finca de Jasmin.

Czy pandemia wpłynęła na ceny nieruchomości w Hiszpanii?

Różnica między rynkiem nieruchomości w Polsce a hiszpańskim jest taka, że mimo dużego zainteresowania kupnem, ceny nie poszybowały aż tak w górę. Podrożały jednak ceny najbardziej luksusowych nieruchomości – ponieważ jest ich po prostu mniej na rynku. Na Costa del Sol, podobnie jak w Polsce, najlepsze oferty, szczególnie w wyższym przedziale cenowym (od 500 000 € do ponad 1 000 000 €) mogą zniknąć niemalże z dnia na dzień. Domów powstaje jednak coraz więcej, warto więc zwracać uwagę na nowe inwestycje.

Wspólnie poszukajmy luksusowego domu

Wybieramy nieruchomości najlepsze pod wieloletnie inwestycje. Szukamy i prezentujemy nieruchomości, negocjujemy ceny, w przypadku kupna załatwiamy formalności w kwestii banków i kredytów, angażujemy sprawdzonych prawników i notariuszy. Reprezentujemy Państwa interesy na wiele sposobów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat obecnej sytuacji na rynku nieruchomości w Marbelli czy też omówić szczegóły współpracy to zapraszamy do kontaktu: contact@agnesinversiones.com 

Udostępnij...
Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

3 miesiące

Tyle czasu zostało na skorzystanie z ulgi podatkowej na zakup nieruchomości w Andaluzji!

Do 31.12.2021 r. kup dom
w Hiszpanii taniej!

Cechy

Regiony

Kliknij i zaznacz regiony na mapie.​

Rodzaje