Luksusowe nieruchomości La Zagaleta

Luksusowe nieruchomości La Zagaleta

U podnóży gór Sierra de las Nieves, w otoczeniu bujnej zieleni, znajduje się stworzone z myślą o biznesmenach, politykach i celebrytach luksusowe osiedle La Zagaleta. Kusi pięknymi widokami, nowoczesnymi willami, spokojem i dyskrecją. Osiedle uznawane jest za jeden z najlepszych adresów w Hiszpanii na kupno domu.

Niezwykła historia La Zagaleta

W latach 70. I 80. XX wieku, ponad 900 hektarów terenów dzisiejszej La Zagaleta należało do Adnana Khashoggiego, jednego z najbogatszych handlarzy bronią na świecie. Ten saudyjski biznesmen znany był z wystawnego trybu życia. Był posiadaczem między innymi ogromnego i luksusowego jachtu, który przeszedł później w ręce Donalda Trumpa. Khashoggi został zatrzymany w USA pod zarzutem nielegalnych interesów. Jego hiszpańską posiadłość myśliwską, zarekwirowaną za niepłacenie podatków, w 1992 roku zlicytowano na rządowej aukcji. Tak właśnie zaczęła się historia wyjątkowego willowego osiedla domów w Hiszpanii.

Między morzem a górami

Osiedle położone jest w niezwykłej scenerii, nad jeziorem między morzem a górami. Teren jest tak duży, że spokojnie mogłoby tu powstać nawet 4 tys. domów. Jednak grupa międzynarodowych inwestorów – La Zagaleta Group – którym przewodził bankier Enrique Pérez Flores, wywalczyła wytyczenie jedynie 400 działek. La Zagaleta jest więc ekskluzywnym osiedlem, na którym każda z nieruchomości ma wartość od 3 mln euro w górę. Dzięki położeniu oraz dużej przestrzeni La Zagaleta to jedne z najpiękniejszych i najbardziej ekskluzywnych nieruchomości nie tylko na Costa del Sol, ale w całej Hiszpanii.

Niezwykła infrastruktura

Osiedle posiada bogatą infrastrukturę, dwa pola golfowe tylko dla członków, klub jeździecki, heliport i Member’s Clubhouse. Co ciekawe, klub mieści się w centrum La Zagaleta, w dawnym domu myśliwskim Khashoggiego. Na terenie domku klubowego jest restauracja z pięknym tarasem, z którego widok jest na otaczające góry i morze w oddali. To tu odbywały się głośne w całej Hiszpanii imprezy, z udziałem aktorów, polityków i wpływowych ludzi z całego świata. Do dziś w holu budynku wiszą trofea myśliwskie Khashoggiego.

Do La Zagaleta prowadzą dwie strzeżone bramy wjazdowe, a cały teren objęty jest ochroną firmy upoważnionej do noszenia broni palnej. Wstęp mają jedynie mieszkańcy i zaproszeni goście. Co ważne, właściciele willi mogą liczyć na całkowitą dyskrecję. Swoje nieruchomości mają tu biznesmeni i politycy z całego świata, którzy pragną odpoczywać w Hiszpanii.

Okolica obfita w widoki i luksusy

W pobliżu La Zagaleta, także u podnóża pasma Sierra de las Nieves, znajduje się drugie ekskluzywne osiedle – El Madroñal. Z tutejszych domów rozciąga się piękny widok na góry i morze. Poszukując domu czy apartamentu w Hiszpanii warto przejechać się prowadzącą z Marbelli do La Zagaleta trasą widokową Ronda Road. Po drodze podziwiać można nie tylko zapierające dech w piersiach krajobrazy, ale także usytuowane na zboczach osiedla Monte Halcones czy Alcuzcuz i La Heredia.  

Udostępnij...
Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

3 miesiące

Tyle czasu zostało na skorzystanie z ulgi podatkowej na zakup nieruchomości w Andaluzji!

Do 31.12.2021 r. kup dom
w Hiszpanii taniej!

Cechy

Regiony

Kliknij i zaznacz regiony na mapie.​

Rodzaje