Czy agent nieruchomości jest potrzebny, skoro mamy internet?

Czy agent nieruchomości jest potrzebny, skoro mamy internet?

Dom to nie tylko budynek, to także okolica i mieszkający w niej ludzie. Niektórzy z nas wolą ciszę i spokój, inni chcą być w centrum wydarzeń, jeszcze innych interesuje bliskość żłobków i placów zabaw. Tego wszystkiego nie dowiemy się sami z internetu. Dlaczego warto współpracować z agentem nieruchomości w Hiszpanii?  

Piękne domy na zdjęciach…

… a czasem rzeczywistość mniej zachwycająca. Mamy swoje wyobrażenia na temat domu, gdy decydujemy się na inwestycję w nieruchomość w Hiszpanii. Można spędzić wiele godzin na przeglądaniu w internecie ofert domów w Hiszpanii, z zachwycającymi wnętrzami i widokami. Na miejscu okazuje się jednak czasem, że przedstawione zdjęcia i wizualizacje nie są do końca prawdziwe. Nie sprawdzimy sami kto będzie naszym sąsiadem, czy najbliższa szkoła ma wysoki poziom nauczania. Pięknie wyglądające zdjęcia nie oddają także całej prawdy na temat domu, jego ewentualnych mankamentów. Szukając na własną rękę nie dowiemy się czy w jego okolicy nie znajduje się chociażby oczyszczalnia ścieków, czy nie będzie nam przeszkadzał hałas z lotniska.  

Kupno domu zaczyna się od rozmowy

Mieszkam w Marbelli już 25 lat i znam ten rejon od podszewki. Na początku współpracy rozmawiam z Państwem o oczekiwaniach, rodzaju nieruchomości, wyposażeniu i standardzie. Możemy szukać domu niedaleko pola golfowego czy kortów, z krytym basenem i ogrodem. Ja wybieram dostosowane do tego propozycje, w ramach ustalonego budżetu. Dzięki temu mogę doradzić wybór najlepszej oferty położonej w dogodnej lokalizacji. W Hiszpanii, inaczej niż w Polsce, agenci nie mają wyłączności na sprzedaż określonych nieruchomości. Mamy więc dostęp do najlepszych ofert, w lokalizacjach, które doskonale znamy.

Mogę śmiało powiedzieć, że znam wszystkie osiedla w okolicy Marbelli. Większość z nich powstawała na moich oczach. Każda dzielnica ma swój klimat – a wybieramy nie tylko dom, ale także okolicę. Wiem, w który dom zainwestować, aby podobał się nie tylko nam, ale także wynajmującym. Kupno domu czy apartamentu w Hiszpanii jest doskonałą inwestycją na lata.

Oszczędność czasu, brak prowizji

Współpraca z agentem daje wiele korzyści, zaoszczędzamy czas otrzymując ofertę szytą na miarę. Możemy pomóc szukać Państwu wypatrzonego na Instagramie czy w wyszukiwarce apartamentu. Przed przylotem do Marbelli wysyłamy propozycje, razem oglądamy wybrane domy na miejscu. Nasi agenci mówią w kilku językach, dzięki czemu służymy pomocą przy załatwianiu wszelkich formalności. Pomagamy także w negocjacji cen – co nie jest typowe dla wielu agencji. Jest to niezwykle ważne, aby zaufana osoba wspierała Państwa w całym procesie: polecamy sprawdzonych adwokatów i notariuszy, tłumaczy, rzeczoznawców, inżynierów. Zgodnie z panującymi w Andaluzji zwyczajami nasza agencja nie pobiera od kupującego prowizji. Prowizję płaci zawsze sprzedający.

Klucze do ręki

Nasza praca nie kończy się na podpisaniu aktu notarialnego. Zazwyczaj to jej początek, bo realizujemy wiele innych działań: wymianę zamków, sprzątanie mieszkania, wystrój, projekt przebudowy, remont. Stale współpracujemy ze sprawdzonymi dekoratorami, ekipami remontowymi itp., dzięki czemu pracują oni dla nas po preferencyjnych cenach.

Naszym zadaniem jest także ułatwienie Państwu aklimatyzacji w nowym mieście. Doradzamy wybór szkoły czy przedszkola, zapoznajemy ze sobą rodziny z dziećmi w tym samym wieku, aby mogły mówić po polsku bawiąc się.  

Administracja nieruchomością

Zajmujemy się wieloma usługami:

 • kompleksowym administrowaniem nieruchomością, pośrednictwem w wynajmie
 • organizujemy sprzątanie, opiekę nad domem, ogrodem, samochodem, transport, zakupy, odbiór poczty, umawianie spotkań, tłumaczenia
 • organizowaniem atrakcji
 • pomocą w nagłych wypadkach i awariach

Budowa domu

Dla naszych klientów posiadających działkę, chcących wybudować dom w Hiszpanii od podstaw oferujemy kompleksowe usługi:

 • znalezienie architekta
 • pomoc i wsparcie w sprawach formalnych i organizacyjnych (pozwolenie na budowę itp.)
 • znalezienie firmy budowlanej, bezpośredni nadzór i kontrolę nad pracami budowlanymi i czasem ich wykonania

Pakiet VIP

W ramach usługi VIP organizujemy:

 • transfer z lotniska
 • rezerwacje: SPA, trenera, pól golfowych, wypożyczenie jachtu, samochodu, roweru,
 • zatrudnienie kucharza, opiekunki do dzieci
 • zlecenie zakupów, tłumaczenia
 • polecenie restauracji, firmy cateringowej, ochroniarskiej, ubezpieczeniowej, kancelarii prawnej, szkoły lekarza
 • porady dotyczące projektowania wnętrz i dekoracji
 • pomoc w zakresie remontów, przeprowadzek itp.

Praca jest dla mnie pasją, okazją do spotkania nowych ludzi i nawiązywania przyjaźni. Razem z moimi współpracownikami cieszymy się, że dzięki nam można spełniać marzenia o domu w Hiszpanii i życiu na Costa del Sol.

Udostępnij...
Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

3 miesiące

Tyle czasu zostało na skorzystanie z ulgi podatkowej na zakup nieruchomości w Andaluzji!

Do 31.12.2021 r. kup dom
w Hiszpanii taniej!

Cechy

Regiony

Kliknij i zaznacz regiony na mapie.​

Rodzaje