Costa del Sol – raj dla golfistów i inwestorów

Costa del Sol – raj dla golfistów i inwestorów

Jesteś wytrawnym golfistą lub chcesz zacząć swoją przygodę z tym sportem po przeprowadzce na Costa del Sol? A może planujesz zakup nieruchomości w Hiszpanii pod wynajem, atrakcyjnej przez cały rok? Costa del Sol, zwane również „Costa del Golf” – to idealne miejsce do grania w golfa. 

Pola golfowe dla najbardziej wymagających

Na hiszpańskie wybrzeże zjeżdżają się golfiści z całego świata, doceniając nie tylko doskonałą infrastrukturę sportową, lecz także klimat i wyśmienitą kuchnię. Na Costa del Sol jest obecnie ponad 70 pól golfowych, co stawia ten rejon na pierwszy miejscu na golfowej mapie Europy. Znajdziemy tutaj doskonale rozwiniętą infrastrukturę, aktywności w terenie sprzyja także klimat – średnia temperatura roczna wynosi 20 stopni, słonecznych jest ponad 300 dni w roku. Doceniają to golfiści z całego świata, szczególnie z Wielkiej Brytanii, Niemiec czy Skandynawii. Ja zaczęłam swoją przygodę z golfem właśnie w okolicach Marbelli, po zakupie domu w Hiszpanii.

Ze względu na zróżnicowane ukształtowanie terenu w okolicach Marbelli, każde pole golfowe jest inne. Niektóre są szczególnie popularne – na przykład na Alcaidesa Golf Links można podziwiać zachwycające widoki na morze i na Afrykę. Ze względu na popularność tego sportu i doskonałą infrastrukturę warto inwestować w nieruchomości w Hiszpanii, nawet jeśli samemu nie jest się amatorem gry w golfa.

Rozrywka na świeżym powietrzu

Golf jest sportem, dzięki któremu obniżamy znacząco poziom stresu, relaksujemy się i spędzamy czas w na łonie przyrody. Grać można samemu lub z przyjaciółmi – to wciągająca i angażująca gra dla ludzi w każdym wieku, a nie, jak niektórzy sądzą, „dla emerytów”. Kluby oferują lekcje z trenerem, podczas których uczy się podstaw i poznaje najważniejsze zasady. Golf to wspaniały sposób na spędzanie wolnego czasu, rozrywka dla tych, którzy lubią rywalizować i dobrze się bawić.

Gra jest także świetną okazją do rozmów biznesowych na neutralnym gruncie i bez stresu, który towarzyszy spotkaniom w biurze. W klubach golfowych spotkać można ciekawych ludzi, nawiązać nowe znajomości i przyjaźnie.

Sezon do gry w golfa trwa tu cały rok

W Andaluzji gra się w golfa cały rok. Sezon wysoki trwa od końca września do maja, co fantastycznie uzupełnia się z sezonem turystyki „plażowej”, która trwa od czerwca do połowy września. Zima jest przeszkodą do gry w większości krajów Europy, ponieważ w tym czasie pola są zamknięte, jednak na Costa del Sol sezon wtedy kwitnie. Sprzyjające warunki przyciągają turystów z całej Europy, którzy doceniają łagodną andaluzyjską zimę: w dzień jest tu co najmniej 14 stopni, w słońcu temperatura sięga nawet 20 stopni, w nocy może spaść do 9 stopni. To wprost wymarzone warunki do gry w golfa!

Wyśmienita kuchnia i atrakcje także w zimie

Ze względu na wielu turystów-graczy, przyjeżdżających na Costa del Sol w zimie, większość restauracji i klubów, które zwykle w miejscowościach nadmorskich są nieczynne w okresie zimowym, tutaj tętni życiem. Jest to więc okazja do omówienia z przyjaciółmi rozgrywek, cieszenia się andaluzyjską kuchnią i kulturą, zwiedzania okolicy.

Sezon na inwestycje

Golf stanowi bardzo ważne dopełnienie ruchu turystycznego na Costa del Sol, ponieważ daje możliwość wynajmu domu w Hiszpanii w zimie. Golfiści stanowią również znaczący udział na rynku potencjalnych klientów na zakup nieruchomości w Hiszpanii. Posiadłości przy polach golfowych to dobra oferta nie tylko dla graczy. Wille i apartamenty z widokiem na pole golfowe otoczone są dodatkową przestrzenią, a zielony dywan pola dodaje posiadłościom elegancji.

Golf w Marbelli – kilka informacji

Ceny Greenfee za 18 dołków, w zależności od pola oraz sezonu, kształtują się w przedziale 40 € do 150€ i kilka droższych do 400 €. Pola często oferują promocje lub pakiety zniżkowe.

Pola golfowe na Costa del Sol są dostępne dla wszystkich. Jest tylko kilka klubów „Members only” jak np. Las Brisas, Aloha czy La Zagaleta, w których pierwszeństwo mają członkowie klubu. Goście niebędący członkami klubu mogą grać w wyznaczonych godzinach lub dniach.

Polecane pola golfowe

Pola golfowe dla początkujących z wysokimi HCP (Handicap, czyli ranking dla graczy amatorów, umożliwiający wyrównanie szans):

 9-dołkowe pola:

18-dołkowe pola:

Pola golfowe dla doświadczonych graczy oraz pola golfowe o najwyższym światowym standardzie

Udostępnij...
Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

3 miesiące

Tyle czasu zostało na skorzystanie z ulgi podatkowej na zakup nieruchomości w Andaluzji!

Do 31.12.2021 r. kup dom
w Hiszpanii taniej!

Cechy

Regiony

Kliknij i zaznacz regiony na mapie.​

Rodzaje