Podróż do Hiszpanii – Andaluzja, Costa del Sol – restrykcje COVID-19

Podróż do Hiszpanii – Andaluzja, Costa del Sol – restrykcje COVID-19
W czasach epidemii wirusa COVID przepisy obowiązujące w poszczególnych krajach i przepisy dotyczące podróży często się zmieniają.

Staramy się na bieżąco informować naszych klientów poprzez media społecznościowe o aktualnie panującej sytuacji. Każda autonomia  w Hiszpanii na swoim poziomie  może mieć wprowadzone różne ograniczenia w zależności od ilości przypadków zakażonych Covid 19. Skupimy się na Andaluzji, gdzie prowadzimy naszą działalność.

Obecnie w Andaluzji  mamy nałożone następujące ograniczenia:

  • noszenie masek na twarz jest obowiązkowe przez cały czas 
  • spotkania towarzyskie są ograniczone do 6 osób
  • obowiązuje godzina policyjna między 22:00 a 6:00
  • centra handlowe, restauracje, bary czynne są do godz. 18:00
  • przemieszczanie się pomiędzy gminami tzw. munincipios jest ograniczone, więc można do nich wjechać lub z nich wyjść tylko z uzasadnionej przyczyny i na podstawie upoważnienia

10 grudnia zostanie wydany kolejny komunikat dotyczący zniesienia lub rozszerzenia kolejnych restrykcji.

UWAGA!

Od 23 listopada Hiszpania wymaga od podróżnych przyjeżdżających z krajów ryzyka negatywnego wyniku testu PCR zrobionego w ciągu 72 godzin poprzedzających przyjazd, do okazania w portach i na lotniskach. Wymóg stosuje się niezależnie od narodowości podróżnego i nie dotyczy podróżnych przekraczających granice lądowe. Wymóg pozostaje w zgodzie z Zaleceniem Rady UE 2020/1475 z 13 października br. w celu skoordynowania modeli sanitarnych wdrożonych przez kraje Unii Europejskiej.

Wymóg będzie zawarty w FORMULARZU KONTROLI SANITARNEJ, który każdy pasażer ma obowiązek wypełnić przed wjazdem do kraju. Pozostają w mocy inne środki kontroli stosowane obecnie wobec pasażerów, takie jak pomiar temperatury i kontrola wzrokowa. W Formularzu Kontroli Sanitarnej znajdzie się pytanie o negatywny wynik testu PCR wykonanego w ciągu 72 godzin poprzedzających przyjazd do Hiszpanii. W każdej chwili można poprosić pasażera o okazanie zaświadczenia o negatywnym wyniku. Zaświadczenie musi być oryginałem sporządzonym w języku hiszpańskim lub angielskim, w formacie papierowym lub elektronicznym. W przypadku nie wypełnienia Formularza za pomocą Internetu, poprzez kod QR otrzymanym na stronie www.spth.gob.es albo w aplikacji Spain Travel Health-SpTH, można wypełnić go w formie papierowej przed wejściem na pokład. Wtedy również należy przedstawić oryginał zaświadczenia o wykonaniu testu diagnostycznego.

Udostępnij...
Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Czytaj dalej...

Cechy

Regiony

Kliknij i zaznacz regiony na mapie.​

Rodzaje