Hotel w sercu Alhambry – Parador De Granada

Hotel w sercu Alhambry – Parador De Granada

Chcesz nocować w samej Alhambrze? Poznaj niezwykłe klimatyczne miejsce, stworzone dla osób zmęczonych hotelami, które na każdym krańcu świata wyglądają tak samo! Hotel-Muzeum Parador De Granada – w którym zatrzymywali się m.in. Salvador Dalí czy Rita Hayworth – wywiera niezapomniane wrażenie na gościach i turystach.

W samym sercu Alhambry…

czyli warownej rezydencji mauretańskich emirów Granady. Budowla wzniesiona została w XIII wieku, a jej rozbudowa trwała aż do wieku XIV. Po wyparciu Arabów z Półwyspu królowie hiszpańscy zaadoptowali mauretański pałac na pierwszy klasztor w Granadzie – klasztor Świętego Franciszka, w którym 6 stycznia 1492 roku po raz pierwszy odprawiono Mszę Świętą.

Mury liczącej prawie 1000 m2 rezydencji kryją w sobie pięknie dekorowane wnętrza – niektóre z nich pokryte są azulejos, czyli malowanymi kafelkami. W środku znajduje się również kilka dziedzińców z ogrodami, sale zdobione marmurami czy ornamentami. Każdy pokój hotelowy jest inny, a jego wystrój nawiązuje do historii i stylu Alhambry – na przykład w łazienkach pozostawiono odkryte fragmenty zabytkowych ścian. Niepowtarzalny klimat Parador De Granada stanowi doskonałą inspirację dla osób poszukujących pomysłów na wystroju własnego domu w Hiszpanii.

Zwiedzanie Alhambry

Wybierając się na zwiedzanie Alhambry polecamy dokonać zakupu biletów z wyprzedzeniem. Mało kto wie, że istnieje możliwość zwiedzania części kompleksu wieczorem. Polecamy niezapomniany spacer po romantycznej kolacji na tarasie hotelu z widokiem na oświetloną Alhambrę.

Historia i smaki Andaluzji

Hotele z sieci Parador – do których zalicza się obiekt w Granadzie – słyną z doskonałej kuchni, opartej na regionalnych smakach i produktach. Pobyt tutaj jest więc ucztą nie tylko dla oczu, ale także nawet dla najbardziej wyrafinowanych smakoszy i poszukiwaczy dawnych tradycji kulinarnych.

Spacerując po korytarzach hotelu podziwiać można wiele pamiątek związanych z historią Granady, zdjęć i grafik ukazujących dawne wnętrza i widoki. Każdy z gości otrzymuje przewodnik zachęcający do poznania historii Alhambry. Warto zajrzeć na dziedzińce z ogrodami, gdzie odpocząć można w cieniu nad wodą oraz do kaplicy klasztornej.

Granada to niezwykły rejon, przyciągający turystów z całego świata, chcących chociaż na chwilę zatrzymać się w Andaluzji. Jest to więc doskonałe miejsce dla inwestorów, poszukujących domów i apartamentów do kupienia w Hiszpanii.  

Hotele w zamkach, fortecach, opactwach…

Słowo „parador” w języku hiszpańskim oznacza luksusową gospodę. Sieć powstała na początku XX wieku, kiedy to król Alfonso XIII i hiszpański rząd chcieli wesprzeć rozwój turystyki. Pierwszy hotel otwarto w 1928 roku w Sierra de Gredos, między Madrytem a Avila, pośród pięknego krajobrazu. Tak rozpoczęła się historia wyjątkowych hoteli, mieszczących się w zabytkowych budynkach, będących świadkami historii Hiszpanii: zamkach, fortecach, klasztorach, z których część wpisana została na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

W latach 60. XX wieku, wraz z rozwojem turystyki w Hiszpanii, rozpoczęła się złota era hoteli Parador. Powstały wtedy 43 nowe placówki. W latach 80. do sieci włączono także niezwykle ważny dla dziedzictwa Hiszpanii symboliczny Hotel Królów Katolickich w samym centrum Santiago de Compostela. Dziś sieć składa się z 93 hoteli, można więc na chwilę pozostawić swój dom w Marbelli i podróżować przez Hiszpanię szlakiem niezwykłych hoteli Parador.

Zob. https://www.parador.es/en/paradores/parador-de-granada/halls

Udostępnij...
Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Cechy

Regiony

Kliknij i zaznacz regiony na mapie.​

Rodzaje