Benahavis – centrum smaku i luksusu

Benahavis – centrum smaku i luksusu

Benahavis – to piękna górska wioska, oddalona o kilka kilometrów od Marbelli, znana z luksusowych nieruchomości, pól golfowych i najlepszych restauracji. To pożądany adres, dla tych, którzy chcą inwestować w nieruchomości w Hiszpanii, lubią grać w golfa czy szukają rozkoszy podniebienia.

Adres, który przynosi zyski

W obrębie Benahavis znajduje się jedno z najbardziej ekskluzywnych osiedli w Hiszpanii – La Zagaleta. Powstało ono w miejscu, w którym w latach 70. i 80. XX wieku, rezydencję (ponad 900 hektarów!) posiadał handlarz bronią Adnan Khashoggi. To u niego odbywały się słynne na całą Europę imprezy z udziałem celebrytów i wpływowych ludzi z całego świata. Po aresztowaniu Khashoggiego nieruchomość wystawiono na sprzedaż. Powstało dzięki temu jedno z najdroższych osiedli willowych w Hiszpanii. Posiadłości mają tutaj politycy, aktorzy i biznesmeni, mogący liczyć na pełną dyskrecję, całodobową ochronę i opiekę administratora osiedla. To jeden z najbardziej pożądanych adresów w Hiszpanii, stąd duże zainteresowanie ofertami sprzedaży domów w La Zagaleta. Według danych Urzędu Podatkowego w 2018 r. Benahavís była pierwszą gminą w prowincji Malaga pod względem dochodu brutto i czwartą w Andaluzji, właśnie dzięki La Zagalecie.

Tutaj życie płynie innym, niepowtarzalnym rytmem. Zainteresowanie willami w Benahavis jest coraz większe, można wybierać spośród świetnych ofert sprzedaży lub wynajmu. Ciągle powstają nowe inwestycje, nowoczesne wille z niezwykłymi widokami na góry i na Costa del Sol.

Najlepsze restauracje i pola golfowe

Rejon Marbelli znany jest z doskonale przygotowanych i utrzymanych pól golfowych. Projektowali je najlepsi architekci, tacy jak Jack Nicklaus, Robert Trent Jones czy Severiano Ballesteros. W Benahavis sezon golfowy trwa cały rok. Łagodny klimat, świetna infrastruktura, wyśmienite restauracje, przyciągają wielbicieli tego sportu z różnych zakątków świata. Grać można w 12 klubach, między innymi w Los Flamingos Golf Club, La Quinta Golf & Country Club, La Zagaleta czy w Club de Golf Benahavís. Zieleń pól golfowych to nieodłączny element krajobrazu Benahavis. To kolejny powód, dla którego inwestujący w nieruchomości w Hiszpanii wybierają Benahavis.

Benahavis słynie także z najlepszych restauracji w Andaluzji. Po całym dniu spędzonym na polu golfowym warto zajrzeć do jednej z nich: El Abanico, Bodegon Gallery, Rufino czy Lemon Grass. El Abanico serwuje potrawy kuchni lokalnej i europejskiej, także dania wegetariańskie. Podobnie w Bodegon Gallery i Rufino. Jeśli mamy ochotę na azjatycką kuchnię najlepiej zajrzeć do Lemon Grass – tamtejszy tajski szef kuchni, specjalizuje się w Asian Fusion, a sama restauracja określana jest najlepszą azjatycką kuchnią na Costa del Sol.

Dla spragnionych wrażeń – kanion rzeki Guadalmina

Marbella i jej okolice słyną nie tylko z piaszczystych plaż, ale także z górskich szlaków, rezerwatów przyrody, pięknych widoków na morze czy na pasma górskie. Aby lepiej poznać różnorodność przyrodniczą tej części Hiszpanii, warto wybrać się do Paraje Natural Los Reales de Sierra Bermeja czy do Parque Nacional Sierra de las Nieves.

Ci, którzy nie boją się wysokości i skoków do wody, wybierają się do kanionu Guadalmina obok Marbelli, gdzie cały rok zasmakować można prawdziwej przygody: kanioningu. To sport polegający na pokonaniu górskiego strumienia o własnych siłach (bez pontonu). W zależności od pory roku, wykonać można do wody 6 lub 7 skoków – nawet z wysokości 7 m! Ci, którym zabraknie odwagi, mogą spróbować zjazdu na linie lub popływać.

Osada pełna możliwości

Benahavis nie da się nie lubić, to doskonałe miejsce do odpoczynku, spotkania z przyjaciółmi w restauracjach i kawiarniach czy na polu golfowym. Jest to także świetna baza do pieszych wycieczek, wypraw rowerowych, pływania. Miłośnicy sztuki także znajdą tu coś dla siebie: w galerii Davida Marschalla kupić można piękne rzeźby, inspirowane naturą, połączoną z przedmiotami gotowymi – wiórami tokarskimi, podkładami kolejowymi. Artysta tworzy rzeźby abstrakcyjne, figury będące połączeniem ceramiki, szkła i metalu, drewna oraz innych materiałów. https://sculpture.david-marshall.org

Udostępnij...
Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Cechy

Regiony

Kliknij i zaznacz regiony na mapie.​

Rodzaje