Pomoc medyczna w Marbelli

Pomoc medyczna w Marbelli

Czasem podczas urlopu czy dłuższego pobytu w domu w Hiszpanii potrzebujemy porady lekarza. Do kogo się zwrócić i gdzie pojechać? Jak wygląda hiszpańska opieka medyczna w czasie pandemii? Podajemy kilka sprawdzonych adresów i informacji, które warto poznać przed wyjazdem do Hiszpanii.

W czasie pandemii COVID-19 sytuacja służby medycznej na całym świecie jest dynamiczna. Decydując się na wyjazd do Andaluzji na wakacje, czy chcąc tutaj zainwestować w nieruchomości, warto wiedzieć, gdzie i do kogo w Hiszpanii można zgłosić się po pomoc. W ramach wybranych pakietów naszych usług organizujemy pomoc medyczną i wspieramy Państwa we wszelkich kwestiach z nią związanych.

Ostry dyżur

Szpitale państwowe

W przypadku choroby, jeśli mamy wykupione ubezpieczenie, możemy skontaktować się z naszym ubezpieczycielem, który umówi nas na wizytę u lekarza w Marbelli. Jeśli nie możemy czekać na wizytę to najlepszym, choć czasochłonnym rozwiązaniem będzie zgłoszenie się na ostry dyżur (URGENCIAS) do jednego ze szpitali na Costa del Sol – należy pamiętać, aby mieć wtedy przy sobie Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), którą przed wyjazdem można wyrobić w ZUS-ie. W poważnych przypadkach hiszpańskie prywatne szpitale udzielają natychmiastowej pomocy, za którą następnie wystawiają rachunek.

W placówkach medycznych w Marbelli dostępny jest także całodobowy ostry dyżur pediatryczny. Adresy wszystkich miejsc, do których w razie potrzeby możemy udać się po pomoc dostępne są na stronie Agencia Sanitaria Costa del Sol.

Prywatne kliniki

Bardzo dobrze działa ostry dyżur w prywatnej klinice Quiron w Marbelli. Gdy jednak nasze ubezpieczenie nie obejmuje swym zakresem usług świadczonych przez prywatne zakłady ochrony zdrowia, musimy za uzyskaną pomoc zapłacić przed wizytą lub zostawić depozyt. W placówce wyposażonej w nowoczesny sprzęt, przyjmuje wielu lekarzy różnych specjalizacji, w tym także pediatrzy. Jeśli lekarz zaleci dalsze badania, istnieje możliwość wykonania ich na miejscu.

Hospital Ochoa również oferuje ostry dyżur, lecz nie dysponuje tak nowoczesnym sprzętem jak ten w Quiron. Jego zaletą jest za to dogodny dojazd, niemalże pod same drzwi budynku. Szpital współpracuje z większością prywatnych ubezpieczalni, nie posiada jednak ostrego dyżuru pediatrii ani ginekologii.

Dobrze sprawdza się zamówienie wizyty domowej w prywatnej klinice Helicopteros Sanitarios. Dzwoniąc pod numer +34/ 952 811 818, zamawia się wizytę domową, podczas której lekarz określa stan pacjenta, zaleca leczenie, bądź wypisuje receptę. W poważniejszych przypadkach, wymagających pogłębionej diagnostyki, karetka przewozi chorego do szpitala państwowego.

Helicopteros Sanitarios umożliwia nam również zamówienie wizyty pediatry, jeśli pomocy wymagają podróżujące z nami dzieci. Koszty konsultacji pokrywa się na miejscu, po przeprowadzonym badaniu. Dla rezydentów istnieje możliwość wykupienia abonamentu rodzinnego w przystępnej cenie.

Organizujemy pomoc medyczną

Kupno przez Państwa apartamentu czy willi w Hiszpanii to często dopiero początek naszej współpracy. Oferujemy zarządzanie nieruchomością, jej remontem, urządzaniem, projektowaniem oraz wsparcie we wszelkich kwestiach formalnych związanych z posiadaniem nieruchomości. Dla osób poszukujących jeszcze szerszego zakresu wsparcia posiadamy Pakiet VIP, obejmujący m.in. pomoc medyczną. Zapraszamy do sprawdzenia naszej pełnej oferty na: www.agnesinversiones.com/uslugi, a także do kontaktu w celu omówienia możliwych obszarów współpracy.

Udostępnij...
Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Cechy

Regiony

Kliknij i zaznacz regiony na mapie.​

Rodzaje