Koncerty wśród skał – festiwal Starlite w Marbelli

Koncerty wśród skał – festiwal Starlite w Marbelli

Lionel Richie, Rozalén, Bonnie Tyler czy Simple Minds – to tylko niektóre z gwiazd, występujących w tym roku na festiwalu Starlite Festival. Jest to najbardziej wyczekiwane wydarzenie lata! 

Starlite Festival od lat przyciąga do Marbelli celebrytów i turystów, chcących słuchać muzyki w niezwykłej przestrzeni. To m.in. dlatego znani i bogaci z całego świata decydują się na kupno luksusowego domu właśnie w Marbelli.

Koncerty w dawnym kamieniołomie

Festiwal trwa około miesiąca, odbywa się na przełomie lipca i sierpnia w Cantera de Nagüeles – w dawnym kamieniołomie. Wysokie na 60 metrów skalne ściany otaczają scenę i widownię przeznaczoną dla 2200 osób. Co roku festiwalowa sceneria wygląda inaczej i budowana jest na nowo. W dniach, w których nie odbywają się koncerty, w Salonie Starlite Lounge można spotkać się na drinka z przyjaciółmi i podziwiać pięknie oświetlone wnętrze kamieniołomu. Warto, będąc na wakacjach lub szukając domu w Hiszpanii, udać się wieczorem do Cantera de Nagüeles. W tym roku na festiwalu wystąpią między innymi: Lionel Richie, Rozalén, Bonnie Tyler, Simple Minds, Passenger, Aitana, Jose Luis Perales, Rosario, David Bisbal i Il Divo. Bilety, w zależności od koncertów i wybranych miejsc wahają się od 24 euro (najdalsza trybuna) do 125 euro (w Platinum Box).

Historia festiwalu

Po raz pierwszy wydarzenia w opuszczonym kamieniołomie odbyły się w 1983 roku. Wtedy to założyciel luksusowego hotelu Marbella Club House – Alfonso Hohenlohe, wraz z Julio Iglesiasem i Plácido Domingo zorganizowali koncert tenorów, mający zapoczątkować doroczny międzynarodowy festiwal muzyczny w Marbelli. Jednak dopiero w 2012 roku udało się powrócić do tego pomysłu.

Scena w kamieniołomie od lat gości gwiazdy światowego formatu. Grali tutaj między innymi Elton John, Lenny Kravitz, Eros Ramazzotti, Anastacia, Plácido Domingo, Pet Shop Boys, Buena Vista Social Club, Lionel Richie, Diana Krall, Katie Melua i Sting.

W czasie festiwalu w Marbelli odbywają się także imprezy w klubach, pokazy mody czy wystawy, pokazy flamenco i inne eventy, dla których naprawdę warto wyjść z domu. To jedno z najlepiej bawiących się miast w Hiszpanii!

Starlite Lounge i Starlite Nights 

Przestrzeń kamieniołomu zazwyczaj dzieli się na trzy części: scenę z widownią, strefę VIP i część rozrywkową – The Starlite Lounge. Imprezy Starlight Night to wydarzenia towarzyszące festiwalowi, na których grają najlepsi DJ-e oraz odbywają się pokazy mody, tańca, akrobacji czy tańca z pochodniami. Zabawa trwa zazwyczaj do 6.00 rano. Po takiej imprezie nie wraca się jednak od razu do domu – w Hiszpanii bardzo modne jest pójście prosto na słodkie śniadanie z przyjaciółmi.  

Strefa VIP  

Osobna część wydzielona została dla gości VIP – można w niej zarezerwować stolik dla 4-6 osób (rezerwacja stolika to minimum 150 euro, które możemy wykorzystać w barze). W najbardziej ekskluzywnej strefie, nazywanej Le Club, spotykają się gwiazdy i celebryci. Tutaj rezerwacja stolika dla 4-6 osób to koszt ok. 300 euro (także do wydania w barze).

Gala charytatywna

Jednym z największych wydarzeń charytatywnych w Hiszpanii jest towarzysząca festiwalowi wyjątkowa kolacja – Starlite Gala, prowadzona przez Antonio Banderasa. Jej nieodłączny element stanowi aukcja, której uczestnikami są często milionerzy, celebryci, hiszpańska śmietanka towarzyska oraz politycy. Datki zbierane są na działalność fundacji prowadzonej przez Antonio Banderasa – Lágrimas y Favores. Przyznaje ona stypendia studentom i organizuje ich wyjazdy zagraniczne, wspiera m.in. stowarzyszenie CUDECA, zajmujące się opieką paliatywną, organizacje pomagające rodzinom, a także pracowników służby zdrowia w czasie walki z pandemią.

Antonio Banderas angażuje się w życie społeczne Marbelli, jest jednym z najbardziej kojarzonych z nią celebrytów. Aktor zdecydował się prowadzić interesy w Hiszpanii, kupił nieruchomość w Maladze, swoim rodzinnym mieście. Jest to piękny, luksusowy penthouse, w którym mieszka wraz z rodziną. Zainwestował w restauracje w Marbelli, jest także właścicielem winnic i prowadzi w Maladze teatr.  

Dojazd i parking

Osoby z biletami VIP mogą parkować nieopodal, zaś pozostali na specjalnie wyznaczonym parkingu, z którego na teren Starlite dojadą bezpłatnymi minibusami.

Na miejsce dotrzeć można także taksówka lub bezpłatnym busem z Marbelli (Marbella Alameda, Edificio Portillo, Porcelanosa niedaleko Plaza Bocanegra Farmacia Berdaguer).

Źródła i więcej informacji:

Udostępnij...
Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

3 miesiące

Tyle czasu zostało na skorzystanie z ulgi podatkowej na zakup nieruchomości w Andaluzji!

Do 31.12.2021 r. kup dom
w Hiszpanii taniej!

Cechy

Regiony

Kliknij i zaznacz regiony na mapie.​

Rodzaje