Targi z lokalnymi wyrobami – poczuj klimat Andaluzji

Targi z lokalnymi wyrobami – poczuj klimat Andaluzji

Marbella znana jest nie tylko z ulic pełnych ekskluzywnych butików i mariny z najdroższymi jachtami świata. Poszukiwacze lokalnych smaków i tradycji znajdą tu coś dla siebie. Codziennie w jednym z okolicznych miasteczek odbywa się targ, na którym swoje wyroby sprzedają andaluzyjscy producenci i rzemieślnicy.

Oliwki, wina, ceramika

W każdy poniedziałek w dzielnicy Albarizas otwiera się najważniejszy targ w Marbelli, znany jako el baratillo. W godzinach 10.00–14.00 na straganach można kupić świeże owoce i warzywa, tradycyjne przetwory, oliwki, sery czy domowe wina z Hiszpanii. Wielbiciele folkloru znajdą tutaj oryginalną ceramikę, wyjątkowe ubrania i obuwie. Wiele osób, chcących urządzić apartamenty w hiszpańskim stylu poszukuje tutaj przedmiotów do dekoracji wnętrz.

W Nowej Andaluzji, wokół Plaza de Torros i wzdłuż Avenida de Manolete, co sobotę w godzinach 10.00–14.00 odbywa się targ, chętnie odwiedzany przez turystów – choć panują na nim wyższe ceny. Na straganach kupimy świeże owoce, przyprawy, a także ubrania, biżuterię, bibeloty i pamiątki, jak również prace lokalnych artystów. Zakupy w tym miejscu to dobry sposób na przywiezienie do domu niezwykłej pamiątki z pobytu w Hiszpanii.

Ekologiczne produkty i świeże owoce morza

W każdą pierwszą sobotę miesiąca w Elviria Asociación Guadalhorce Ecológico organizuje targ produktów ekologicznych. Co ciekawe, sprzedawane są na nim jedynie oryginalne przysmaki z rejonu Malagi: najwyższej jakości oliwki, sery, winogrona, sezonowe owoce, szafran czy papryka, używana do przyprawiania hiszpańskiej kiełbasy chorizo. Targ czynny jest od około 9.30 do 14.00, znajduje się obok sklepu Supersol.

Targ Mercado Central de Marbella, na Avenida del Mercado czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00–16.00. W stałej sprzedaży kupcy oferują mięso oraz przyprawy, orzechy, owoce i warzywa. Owoce morza i ryby można kupić od wtorku do soboty –ponieważ w niedzielę rybacy nie wypływają na połów, w poniedziałek nie ma dostawy.

W lecie codziennie w Puerto Banus – dzielnicy znanej z największego zagęszczenia domów mody w Hiszpanii oraz z mariny z luksusowymi jachtami – odbywa się targ, na którym kupimy lokalne produkty i rękodzieło. 

Dla wielbicieli antyków

W każdą niedzielę na terenach targowych Cortijo de Torres (Recinto Ferial de Malaga) w godzinach 9.00–14.00, poszukiwacze przedmiotów z duszą spotykają się na targu Rastro de Malaga. Na około 250 straganach odnaleźć można meble, porcelanę, szkło, płyty winylowe, plakaty i pocztówki, książki i oryginalne ubrania. Warto zajrzeć tam, jeśli chcemy wyposażyć nasz dom w niepowtarzalne przedmioty i meble, wyszukiwane przez antykwariuszy w całej Hiszpanii.

Hala targowa w dawnej stoczni

Do Mercado Central de Atarazanas w Maladze warto się wybrać ze względu na duży wybór świeżych produktów i niewykłą architekturę. Historia budynku sięga XIV wieku, za czasów panowania Mahometa V – mieściła się tutaj stocznia (atarazanas). Po przejęciu tych ziem przez chrześcijan, w budynku były magazyny, póżniej arsenał i lazaret. Obiekt, który możemy dziś podziwiać, powstał w XIX wieku, w czasie zachwytu nad nowymi możliwościami w architekturze – zastosowaniem lekkiej metalowej konstrukji i szkła. W projekt architekta Joaquína Rucoby udało się włączyć i ocalić piękną bramę pochodzącą z czasów mauretańskich. Jest ona dziś wizytówką tego miejsca, przyciągającą turystów odwiedzających Andaluzję.

Hala podzielona jest na trzy strefy, przeznaczone do sprzedaży ryb, mięsa i warzyw. Na prawie 250 straganach zaopatrują się restauratorzy i mieszkańcy Malagi, wybierając wśród ryb, owoców morza, mięsa, warzyw i tropikalnych owoców. W czasie robienia zakupów można zatrzymać się w jednym z miejsc serwujących przekąski, przygotowane na bazie produktów z pobliskich kramów.

Targ czynny jest od poniedziałku do soboty od 8.00 do 15.00, mieści się na Calle Atarazanas 10.

Costa del Sol kusi różnorodnością

W Marbelli – obok witryn światowych domów mody, zachwycających marin, tętniącego życiem miasta, można znaleźć nastrojowe ryneczki i uliczki. Hiszpania znana jest z pielęgnacji swojego dziedzictwa. Dumę z regionalnych wyrobów, kultury czy flamenco widać tutaj niemalże na każdym kroku. Kupując nieruchomości w Hiszpanii, decydując się na zamieszkanie w Marbelli, można w pełni poczuć i docenić klimat tego miejsca.

Targi w Marbelli i okolicy:

Poniedziałek

 • Marbella, Las Albarizas

Wtorek

 • Fuengirola, Recinto ferial

Środa

 • La Cala de Mijas, Recinto ferial

Czwartek

 • San Pedro de Alcantara, Recinto ferial

Piątek

 • Marbella, Las Chapas
 • La Paloma, Benalmadena

Sobota

 • Marbella, Nueva Andalucia
 • La Cala de Mijas, Recinto ferial

Niedziela

 • Estepona, Puerto Deportivo
 • Benahavis Pueblo
 • Rastro de Malaga
Udostępnij...
Share on email
Email
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Cechy

Regiony

Kliknij i zaznacz regiony na mapie.​

Rodzaje